Elektryczna deskorolka – test

elektryczna deskorolka

Ten pojazd po prostu musiałam przetestować! Elektryczna deskorolka to urządzenie, do którego podchodziłam z rezerwą, jednak szybko się polubiłyśmy.

Na wstępie muszę zaznaczyć, że jeśli zastanawiacie się nad zakupem elektrycznej deskorolki musicie ubezpieczyć się w kask i ochraniacze bo to urządzenie dość kontuzjogenne!

elektryczna deskorolka
elektryczna deskorolka

Na „analogowej” deskorolce nie jeździłam nigdy zbyt intensywnie, ale oczywiście mam na koncie kilka prób z dzieciństwa. Od 20 lat jeżdżę natomiast na rolkach, więc poruszanie się na kółkach nie jest mi zupełnie obce.
Mimo, że rolki i deskorolka mają ze sobą tyle wspólnego, że jeżdżą uważam, że oswojenie się z prędkością, umiejętność oszacowania momentu, w którym musisz rozpocząć hamowanie (bo jego droga jest dość długa) to cechy niezbędne do tego aby bezpiecznie poruszać się na deskorolce w przestrzeni miejskiej. Tym bardziej jeśli sprzęt oferuje dodatkowy napęd elektryczny. A o takim dziś mowa.

Elektryczna deskorolka Inmotion

Wpadła w moje ręce zupełnie przypadkiem, ale od razu wiedziałam, że muszą ją przetestować. Pierwsze próby spełzły na niczym – nie mogłam przemóc się przed tym żeby stabilnie stanąć obiema nogami na desce i nie przechylać się w żadną stronę. To dość istotne bo aby uruchomić dodatkowy napęd trzeba się najpierw rozpędzić. A żeby to zrobić należy pokonać strach 😉 Dodatkowa trudność polega na tym, że aby dodatkowy napęd się utrzymywał trzeba jedną stopę trzymać w konkretnym miejscu – na czarnej strzałce. A zatem koniecznie jest utrzymanie się na desce, ogarnianie kierunku jazdy i jeszcze trzymanie stopy w konkretnym miejscu 😀 Wydaje się to kosmicznie trudne ale tak naprawdę wystarczy kilkanaście minut ćwiczeń aby to złapać. Niestety dodatkowy napęd nie jest stały i co jakiś czas trzeba się jednak odepchnąć. Jeśli już opanujesz odruch zeskakiwania w strachu przychodzi moment nauki sterowania. Tutaj działa to jak w standardowej deskorolce, którą sterujesz balansując ciałem.

elektryczna deskorolka
elektryczna deskorolka

 

Co do hamowania – nie ma tu żadnej wyjątkowej filozofii – hamujemy tak jak w klasycznej deskorolce stopą. Ja jeszcze nie opanowałam tego etapu i po prostu z niej zeskakuję. Nie róbcie tak – deskorolka wówczas jedzie dalej i musicie ją gonić, a to mało bezpieczne 😉 Reasumując jeśli chcesz korzystać z tego sprzętu bezpiecznie załóż kask i ochraniacze oraz daj sobie czas na trening w bezpiecznym miejscu.

elektryczna deskorolka
elektryczna deskorolka

Wykonanie

Sprzęt wygląda super! Powłoka jest chropowata co zapobiega ślizganiu się stóp. Bateria jest niewielka i właściwie niewidoczna. Urzekł mnie uchwyt do trzymania – taka prosta rzecz a ułatwia tak wiele. Bez problemu wskakuję z nią do metra czy tramwaju nie brudząc sobie rąk i ubrania jak wówczas gdybym miała trzymać za spód. Bardzo estetyczny jest także wskaźnik baterii i włącznik. No i jest lekka. Deskorolkę spokojnie można nieść jedną ręką. Szkoda, że nie ma innych wariantów kolorystycznych – chętnie wybrałabym coś innego niż pomarańczowy.

elektryczna deskorolka
elektryczna deskorolka
elektryczna deskorolka
elektryczna deskorolka
elektryczna deskorolka
elektryczna deskorolka

Podsumowując elektryczna deskorolka to fajny sprzęt dla użytkowników trochę już zaprawionych w bojach. Jeśli nie masz problemu z utrzymaniem równowagi jestem pewna, że sobie poradzisz.
Warto jednak uzbroić się w kask i ochraniacze 🙂

Niestety nie znam szczegółowej specyfikacji ani ceny urządzenia, jeśli producent zdecyduje się ujawnić takie info natychmiast zrobię update!

elektryczna deskorolka
elektryczna deskorolka

 

Dziękuję serdecznie Marioli, która zgodziła się zrobić te zdjęcia o 7 rano przed rozpoczęciem korpo dnia 🙂

 

Tagi: , ,
Previous Post Next Post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 shares