Aplikacje na wakacje – 10 przydatnych apek

aplikacji

Sezon urlopowy w pełni! Przygotowałam dla Was aplikacje, które sprawią, że Wasz urlop będzie jeszcze przyjemniejszy!

Nie znajdziecie tu aplikacji w stylu Booking i TripAdvisor, czyli tego co znane i lubiane na co dzień. Wyłuskałam prawdziwe perełki, które przydadzą się każdemu!

Słuchanie zamiast czytania
Audioteka

Jeśli Twój bagaż nie może wykraczać poza pewien wymiar i zależy Ci na lekkiej walizce polecam słuchanie audiobooków!
Audioteka oferuje szeroki wybór tytułów, znajdziesz tu także najnowsze pozycje! Książki możesz ściągnąć na swoją „półkę” poprzez wifi i nie zużywać transferu danych podczas słuchania. To dość istotne podczas dalekich podróży gdzie nie obowiązuje darmowy roaming w Unii Europejskiej. Jeśli wybierasz się na długą wycieczkę autem możesz jednocześnie słuchać książki, audiobook umili Ci także podróż samolotem, czy chillout na plaży. To jedna z najczęściej używanych przeze mnie aplikacji w podróży!

 

Aplikacja komunikacyjna
Moovit

Warto zapoznać się ze środkami transportu zwłaszcza jeśli Twoje wakacje to miejski trip. Każda metropolia posiada swoją aplikację, która ułatwi Ci dojazd z miejsca w miejsce – dla Barcelony to np. Barcelona Metro App, a dla Berlina FahrInfo. Jedną z najpopularniejszych aplikacji komunikacyjnych jest Moovit – obsługuje mapy ponad 1200 miejsc na świecie. W Polsce wiele ułatwi aplikacja Jak dojadę

 

Wybierz najlepsze wino
Vivino

Jeśli wakacje to zachody słońca z kieliszkiem dobrego, czerwonego, wytrawnego wina. Jeżeli nie masz w perspektywie wakacji we Włoszech gdzie butelkę pysznego trunku możesz kupić u lokalnych wytwórców polecam Vivino. Aplikacja zeskanuje etykietę butelki i podpowie Ci czy wino jest warte uwagi. Możesz zapisywać swoje ulubione etykiety albo czerpać wiedzę od innych użytkowników. Vivino pokaże także sugerowaną cenę produktu, dzięki czemu nie natniesz się na oszukane promocje.

aplikacje

Najważniejsze jest słońce!
Accuweather

Czyli coś na czym na wakacjach zależy nam najbardziej. Polecam aplikację pogodową Accuweather, która pokaże prognozę pogody w dowolnie wybranym przez Ciebie miejscu. Jeśli urlop spędzasz w Polsce warto zainstalować Burzowo. Apka powiadomi Cię odpowiednim komunikatem jeżeli w Twojej okolicy pojawią się wyładowania atmosferyczne. To pozwoli Ci bezpiecznie schronić się przed burzą.

 

 

Bądź w zasięgu!
Avast Wi-Fi Finder

Wspaniała aplikacja umożliwiająca znalezienie otwartych sieci wifi. Podczas naszej tegorocznej wycieczki po Kanadzie zdarzyła nam się sytuacja, w której znaleźliśmy się bez sieci, bez mapy na złym zjeździe z autostrady (tak wiem, nieposiadanie papierowej mapy jest lekkomyślne ;-)). Dzięki Wifi Finder szybko znaleźliśmy Subwaya oferującego bezpłatne wifi, dzięki któremu nawigacja odświeżyła dane i wyprowadziła nas do prawidłowego zjazdu. Wpis o podróży z Montrealu do Toronto znajdziesz tu klik.

aplikacje

 

Dojedziesz na miejsce
Waze

Jeśli mowa o nawigacji to Waze zdecydowanie przoduje w moim prywatnym rankingu nawigacyjnych aplikacji. Nigdy nie wyprowadziła mnie w pole, przez morze czy w sam środek kanionu. Bez przeszkód podróżowaliśmy z nią po Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, czy we Włoszech.

 

Podziel się po równo
Splitwise

Ile razy zdarzyło Ci się podróżować z grupą znajomych i na koniec każdego dnia rozliczać poniesione koszty? To zawsze powoduje różne niedogodności. Aplikacja Splitwise pozwala na przypisanie poniesionych kosztów do konkretnych podróżujących i wylicza jaką kwotę są „winni” pozostali. Jeżeli wydatków jest więcej to zdecydowanie łatwiej przebiegną późniejsze rozliczenia.

 

Co na niebie
Sky Guide / ISS Detector

Jeżeli planujesz wieczory pod gołym niebem warto zapoznać się z tym co nad nami 😉 założę się, że część czytelników na urlop wybiera miejsca, w których można się wyciszyć i zrelaksować z dala od gwaru miasta. Takie miejsca to zazwyczaj świetne punkty do obserwowania nieba! Aby wiedzieć na co się patrzy warto zainstalować apkę Sky Guide. Wystarczy skierować telefon w niebo a na jego mapie pokażą się dokładnie opisane gwiazdozbiory. ISS Detector poinformuje Cię kiedy nad Twoją głową przemieszczać się będzie Międzynarodowa Stacja Kosmiczna. Poczucie, że hen daleko nad Tobą znajdują się ludzie zawsze przyprawia mnie o dreszcz 🙂

 

aplikacje

Znajdź toaletę bez stresu
Flush Toilet Finde

Piękne w swojej prostocie! Zwłaszcza podczas zwiedzania miast aplikacja wskazująca najbliższe toalety to skarb! Chyba nie muszę przekonywać nikogo kto udał się na całodzienne zwiedzanie, że wiedza o lokalizacji darmowych ubikacji to wiedza bezcenna.
PS. Pamiętajcie to co pisałam w jednym z artykułów o NYC – unikajcie toalet w McDonald’s i Starbucks’ie podczas wizyt w Nowym Jorku 😉

 

Bądź bezpieczny
iPolak

Aplikacja stworzona przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP. Na początku wybierasz kraj, do którego podróżujesz. Aplikacja podpowiada Ci czy możesz udać się w określone miejsce bez wizy i jakie niezbędne dokumenty musisz mieć przy sobie. Dowiesz się także, czy istnieją jakiekolwiek oficjalne ostrzeżenia co do podróżowania w dane miejsce. Przeczytasz również o zalecanych szczepieniach. Co bardzo istotne – aplikacja zawiera adresy polskich placówek takich jak konsulaty i ambasady wraz ze zdjęciami, numerami telefonów i współrzędnymi GPS. Ta aplikacja to totalny must have w każdej podróży.

 

 

Tagi: , , , , , , ,
Previous Post Next Post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

0 shares